Zaproszenie

600 lat Bliżyna

1410-2010

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do Gminy Bliżyn. To miejsce, gdzie życie toczy się pozornie tak samo, jak gdzie indziej. A tylko ten, kto tutaj mieszka i zawita, wie, że to miejsce szczególne.

Decydując się na krótki pobyt w naszej Gminie z pewnością zgodzą się Państwo ze stwierdzeniem, że Bliżyn to doskonała oferta dla osób szukających ciszy i spokoju na łonie natury w otoczeniu wciąż żywej kultury ludowej, życzliwych i gościnnych mieszkańców. Zapraszamy turystów. Sieć utwardzonych dróg o małym natężeniu ruchu, piękne krajobrazy i czyste powietrze to idealny teren do uprawiania turystyki rowerowej. Przemierzając szlaki turystyczne wytyczone po atrakcyjnych terenach, każdy przeżyje wiele ciekawych przygód.

Zapraszamy również inwestorów oferując koncepcje inwestowania głównie w infrastrukturę turystyczną.

Jeżeli jesteście Państwo zmęczeni gwarem wielkich miast, znudzeni wypoczynkiem w znanych kurortach, szukają kontaktu z przyrodą zapraszam do Gminy Bliżyn.

Wójt Gminy Bliżyn

Mariusz Walachnia

Aktualności

INFORMACJA O PROJEKCIE HerOSI BIZNESU

Na prośbę Akademii Przedsiębiorczości Sp z o.o. w Kielcach zamieszczamy informację o naborze do projektu "HerOSI biznesu" którego głównym celem jest rozwój przedsiębiorczości, tworzenie miejsc pracy, aktywizacja zawodowa oraz poprawa sytuacji na rynku pracy 100 osób: 57 kobiet i 43 mężczyzn, które w dniu rozpoczęcia udziału w projekcie mają ukończony 30 rok życia, nie posiadają zatrudnienia- są bezrobotni, poszukujący pracy, bierni zawodowo, uczą się lub zamieszkują wyłącznie obszary wiejskie na terenie OSI (Obszar Strategicznej Interwencji ) tj. obszary o najgorszym dostępie do usług publicznych.

W ramach projektu Uczestnikom oferowane jest wsparcie obejmujące:

1. szkolenie dotyczące zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej,

2. wsparcie finansowe 23.050, 00 zł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej,

3. wsparcie pomostowe do 16.800,00 zł netto przez okres pierwszych 12 miesięcy prowadzenia firmy (1.400,00 zł netto /miesiąc/ firmę)

Więcej informacji na plakacie oraz w biurze projektu : Kielce ul. Targowa 18 pokój nr 5, tel. 506 976 134

plakat Herosi

 

AKCJA PORZĄDKOWANIA SOŁECTWA MROCZKÓW

workiZ inicjatywny druha OSP Piotra Dobrowolskiego , w dniu 7 czerwca 2020 roku, na terenie sołectwa Mroczków odbyła się zbiórka śmieci. Podczas akcji zebrano 19 worków śmieci, głownie szklanych i plastikowych butelek. Posprzątano teren nad rzeką, bagniskiem i wzdłuż drogi na cmentarz.
Do inicjatywy druha przyłączyli się : Ryszard Adamczyk, Gabriel Paduszyński, Monika , Grzegorz, Marysia i Marta Gruszczyńscy, Piotr Dobrowolski, Jerzy Małecki.
Przedsięwzięcie wsparła Pani Anna Leżańska- wicestarosta Powiatu Skarżyskiego. Na wniosek Wójta śmieci zostały odebrane przez firmę zajmującą się odbieraniem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych na terenie Gminy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.

WAKACJE 2020 Z ZAMECZKIEM

Gminny Ośrodek Kultury w Bliżynie mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno uczestników kultury jak i pracowników, stosując się do zaleceń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wytycznych Centralnego Inspektora Sanitarnego dotyczących funkcjonowania domów, centrów i ośrodków kultury w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce (opublikowanych na stronie MKiDN), zachowując reżim sanitarny zaprasza dzieci i młodzież na cykl wypraw i spotkań w ramach BEZPIECZNE PLENEROWE WAKACJE Z ZAMECZKIEM.

Wszelkie informacje co, gdzie, kiedy, jak i za ile znajdziecie na stronie www.gokblizyn.pl , lub pod nr tel. 41 25 41 676

Czekamy na Was

wakacje