Zaproszenie

600 lat Bliżyna

1410-2010

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do Gminy Bliżyn. To miejsce, gdzie życie toczy się pozornie tak samo, jak gdzie indziej. A tylko ten, kto tutaj mieszka i zawita, wie, że to miejsce szczególne.

Decydując się na krótki pobyt w naszej Gminie z pewnością zgodzą się Państwo ze stwierdzeniem, że Bliżyn to doskonała oferta dla osób szukających ciszy i spokoju na łonie natury w otoczeniu wciąż żywej kultury ludowej, życzliwych i gościnnych mieszkańców. Zapraszamy turystów. Sieć utwardzonych dróg o małym natężeniu ruchu, piękne krajobrazy i czyste powietrze to idealny teren do uprawiania turystyki rowerowej. Przemierzając szlaki turystyczne wytyczone po atrakcyjnych terenach, każdy przeżyje wiele ciekawych przygód.

Zapraszamy również inwestorów oferując koncepcje inwestowania głównie w infrastrukturę turystyczną.

Jeżeli jesteście Państwo zmęczeni gwarem wielkich miast, znudzeni wypoczynkiem w znanych kurortach, szukają kontaktu z przyrodą zapraszam do Gminy Bliżyn.

Wójt Gminy Bliżyn

Mariusz Walachnia

Aktualności

WERNISAŻ WYSTAWY "OD GARNKA DO FIGURKI"

724069015 1319628157013993 6403271088762669778 n 114 czerwca  przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Bliżynie z Dyrektorem Piotrem Stefańskim gościli w Muzeum Wsi Kieleckiej na wernisażu wystawy „Od garnka do figurki” autorstwa Emilia Pstrągowska. Wystawa opowiada o ceramice ludowej Kielecczyzny, i jest na niej wiele eksponatów stworzonych przez twórców z naszej gminy.

Ważnym dla nas elementem wernisażu było uhonorowanie wspomnieniem i minutą ciszy zmarłego niedawno mistrza Jarosława Rodaka.

Zachęcamy do odwiedzenia Skansenu i obejrzenia wystawy! Można dostrzec tu, jak duże znaczenie dla garncarstwa regionu mają nasze ośrodki - Rędocin, Mroczków, Sobótka.

Czytaj więcej: WERNISAŻ WYSTAWY "OD GARNKA DO FIGURKI"