Zaproszenie

600 lat Bliżyna

1410-2010

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do Gminy Bliżyn. To miejsce, gdzie życie toczy się pozornie tak samo, jak gdzie indziej. A tylko ten, kto tutaj mieszka i zawita, wie, że to miejsce szczególne.

Decydując się na krótki pobyt w naszej Gminie z pewnością zgodzą się Państwo ze stwierdzeniem, że Bliżyn to doskonała oferta dla osób szukających ciszy i spokoju na łonie natury w otoczeniu wciąż żywej kultury ludowej, życzliwych i gościnnych mieszkańców. Zapraszamy turystów. Sieć utwardzonych dróg o małym natężeniu ruchu, piękne krajobrazy i czyste powietrze to idealny teren do uprawiania turystyki rowerowej. Przemierzając szlaki turystyczne wytyczone po atrakcyjnych terenach, każdy przeżyje wiele ciekawych przygód.

Zapraszamy również inwestorów oferując koncepcje inwestowania głównie w infrastrukturę turystyczną.

Jeżeli jesteście Państwo zmęczeni gwarem wielkich miast, znudzeni wypoczynkiem w znanych kurortach, szukają kontaktu z przyrodą zapraszam do Gminy Bliżyn.

Wójt Gminy Bliżyn

Mariusz Walachnia

Aktualności

4 CZERWCA 2021( CZWARTEK) URZĄD GMINY BĘDZIE NIECZYNNY

W związku z Zarządzeniem nr 0050.43.2021 Wójta Gminy Bliżyn z dnia 30 kwietnia 2021 r. informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021 r. (piątek) Urząd będzie nieczynny -  Wójt Gminy Bliżyn ustalił dzień wolny od pracy w Urzędzie Gminy Bliżyn za dzień 1 maja 2021r, który przypadł w dniu wolnym od pracy.

OGRANICZENIA W RUCHU PIESZYM I KOŁOWYM

W związku z  organizacją I Maratonu Świętokrzyskiego wokół zalewu Bliżyńskiego w  dniu 9 maja 2021 r. w godzinach 9.00 - 14.00  zamknięta będzie  dla ruchu pieszego i kołowego ul. Henryków (od skrzyżowania z ul. Langiewicza w kierunku "Polifarbu"), ul. Słoneczna oraz promenada wokół zalewu w Bliżynie.