Zaproszenie

600 lat Bliżyna

1410-2010

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do Gminy Bliżyn. To miejsce, gdzie życie toczy się pozornie tak samo, jak gdzie indziej. A tylko ten, kto tutaj mieszka i zawita, wie, że to miejsce szczególne.

Decydując się na krótki pobyt w naszej Gminie z pewnością zgodzą się Państwo ze stwierdzeniem, że Bliżyn to doskonała oferta dla osób szukających ciszy i spokoju na łonie natury w otoczeniu wciąż żywej kultury ludowej, życzliwych i gościnnych mieszkańców. Zapraszamy turystów. Sieć utwardzonych dróg o małym natężeniu ruchu, piękne krajobrazy i czyste powietrze to idealny teren do uprawiania turystyki rowerowej. Przemierzając szlaki turystyczne wytyczone po atrakcyjnych terenach, każdy przeżyje wiele ciekawych przygód.

Zapraszamy również inwestorów oferując koncepcje inwestowania głównie w infrastrukturę turystyczną.

Jeżeli jesteście Państwo zmęczeni gwarem wielkich miast, znudzeni wypoczynkiem w znanych kurortach, szukają kontaktu z przyrodą zapraszam do Gminy Bliżyn.

Wójt Gminy Bliżyn

Mariusz Walachnia

Aktualności

Aktualności

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ MIKSTÓW SPORT CHALLENGE BLIŻYN 2016

21Gmina Bliżyn 11 września gościła 12 drużyn, amatorów plażowej piłki siatkowej, podczas rozegranego na boiskach położonych nad zalewem w Bliżynie Turnieju Siatkówki Plażowej Mikstów Sport Challenge Bliżyn 2016. Organizatorem wydarzenia było Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich we współpracy z Gminą Bliżyn i z portalem skarzysko24.pl.

Turniej rozgrywany był systemem podwójnej eliminacji brazylijskiej (wygrany set do 21 punktów, mecze o III i I miejsce - do dwóch wygranych setów do 15). Grali zawodnicy m.in. ze Skarżyska-Kamiennej, Kielc, Jastrzębia, Włoszczowy i Zagnańska)

Po kilkugodzinnych rozgrywkach eliminacyjnych i półfinałowych mecz o trzecie miejsce rozegrały pary Grad/Jędrych i Chojnecka/Sasal i ta ostatnia, pokonując rywali 2:1 zajęła III miejsce.

W finale rywalizowały pary Piotrowska/Wojtachnio i Niestuj/Błoniarz. Kolejne sety należały zdecydowanie do duetu Piotrowska/Wojtachnio, który wygrał je (odpowiednio) do 12 i 11, z wynikiem 2:0 w meczu zajmując I miejsce w turnieju.

Czytaj więcej: TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ MIKSTÓW SPORT CHALLENGE BLIŻYN 2016