Zaproszenie

600 lat Bliżyna

1410-2010

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do Gminy Bliżyn. To miejsce, gdzie życie toczy się pozornie tak samo, jak gdzie indziej. A tylko ten, kto tutaj mieszka i zawita, wie, że to miejsce szczególne.

Decydując się na krótki pobyt w naszej Gminie z pewnością zgodzą się Państwo ze stwierdzeniem, że Bliżyn to doskonała oferta dla osób szukających ciszy i spokoju na łonie natury w otoczeniu wciąż żywej kultury ludowej, życzliwych i gościnnych mieszkańców. Zapraszamy turystów. Sieć utwardzonych dróg o małym natężeniu ruchu, piękne krajobrazy i czyste powietrze to idealny teren do uprawiania turystyki rowerowej. Przemierzając szlaki turystyczne wytyczone po atrakcyjnych terenach, każdy przeżyje wiele ciekawych przygód.

Zapraszamy również inwestorów oferując koncepcje inwestowania głównie w infrastrukturę turystyczną.

Jeżeli jesteście Państwo zmęczeni gwarem wielkich miast, znudzeni wypoczynkiem w znanych kurortach, szukają kontaktu z przyrodą zapraszam do Gminy Bliżyn.

Wójt Gminy Bliżyn

Mariusz Walachnia

Aktualności

99. ROCZNICA ODZYSKANIE PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Społeczność Gminy Bliżyn licznie i godnie upamiętniła 99. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nabożeństwo w intencji Ojczyzny odprawili księża Parafii Bliżyn: ks. proboszcz Stanisław Wlazło oraz ks. Łukasz Madej i ks. Sylwester Podgórski. Uczestniczyły w nim władze samorządowe, 13 pocztów sztandarowych oraz Parafialna Orkiestra Dęta Perły Wincentego z Odrowążka pod batutą Izabeli Wojcierowskiej.
Po nabożeństwie kolumna przeszła pod pomnik ofiar II wojny światowej, któremu pochyliły się sztandary, odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, a delegacje złożyły kwiaty. O manifestowania patriotyzmu zaapelował w swym wystąpieniu wójt gminy Mariusz Walachnia, a wiązankę piosenek patriotycznych zagrała orkiestra.
W uroczystościach udział wzięli: kombatanci, wójt gminy Mariusz Walachnia, przewodniczący rady gminy Tadeusz Łyjak wraz z liczną grupą radnych, dyrektorzy szkół wraz z delegacjami, strażacy, Strzelcy, liczna grupa mieszkańców.

IMG 7609 Kopiowanie

pełna fotorelacja pod adresem :http://blizyn.pl/aktualnosci-blizyn/2115-99-rocznica-odzyskanie-przez-polske-niepodleglosci

 

WŁADYSŁAW BERUS LAUREATEM KONKURSU LUDOWEJ SZTUKI RELIGIJNEJ

W dniu 08 listopada br. w Klubie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Kielcach odbyło się uroczyste otwarcie ekspozycji XLIV Ogólnopolskiego Konkursu i Wystawy Ludowej Sztuki Religijnej. Celem Konkursu było zachowanie tożsamości narodowej oraz wiary chrześcijańskiej, wyrażanej w twórczości ludowej.
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż III nagrodę w konkursie otrzymał pan Władysław Berus za zestaw ceramik, a wyróżnienia p. Henryk Rokita i Jarosław Rodak również za zestawy ceramik.
W uzasadnieniu podkreślono iż „plastyczne walory gliny pozwalają na kształtowanie pojedynczych form, jak i rozbudowanych kompozycji rzeźbiarskich...".
Laureatom serdecznie gratulujemy!