Aktualności

KOMUNIKAT O TRENINGU SYSTEMU ALARMOWANIA LUDNOŚCI

Realizując Zarządzenie nr 92/2021 Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 15 lipca 2021 roku – Urząd Gminy Bliżyn informuje, że w dniu 1 sierpnia 2021 r.  o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony trening systemu alarmowania ludności na terenie Gminy Bliżyn. „W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego”, zostanie nadany akustyczny sygnał alarmowy (syrena) – ciągły dźwięk syreny w okresie 3 minut.

Mariusz Walachnia

Wójt Gminy Bliżyn

SZKOLENIE E-LERNINGOWE DLA SOŁTYSÓW I RADNYCH

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza sołtysów, rady sołeckie, radnych i pracowników UG, członków KGW i OSP oraz aktywnych mieszkańców gmin na szkolenie e-learningowe pn. „Zarządzanie zasobami lokalnymi w oparciu o fundusz sołecki”.

Szkolenie odbędzie się w terminie od 2 sierpnia do 20 września 2021 roku na platformie edukacyjnej www.cdrkursy.edu.pl. Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę potrzebną do wykorzystania w procesach rozwoju lokalnego w oparciu o fundusz sołecki.

Zwracamy się w prośbą o rozpowszechnienie informacji o szkoleniu na terenie Państwa gminy. Będziemy wdzięczni za umieszczenie informacji w ogólnodostępnych miejscach, a także na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych celem poinformowania jak największej liczby chętnych.

Czytaj więcej: SZKOLENIE E-LERNINGOWE DLA SOŁTYSÓW I RADNYCH