Aktualności

RUSZA NABÓR WNIOSKÓW DO PROGRAMU "MOJA WODA"

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłasza od dnia 1 lipca 2020 r. nabór wniosków wpisujących się w program "Moja Woda" na lata 2020-2024. Podmioty mogące ubiegac się o dofinansowanie oraz szczegółowe warunki dofinansowania z WFOŚiGW w Kielcach określone są w treści programu. 

Poniżej zamieszczamy niezbędne dokumenty i regulamin naboru wniosków.

Ogłoszenie 

Regulamin programu MOJA WODA

Program Moja Woda 

KOMUNIKAT O TRENINGU AKUSTYCZNEGO SYSTEMU ALARMOWEGO

Realizując polecenie Wojewody Świętokrzyskiego - Urząd Gminy w Bliżynie informuje, że „W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2020 roku o godz. 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy”. Sygnał zostanie nadany przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego – ciągły dźwięk syreny w okresie 1 minuty.

Mariusz Walachnia

Wójt Gminy Bliżyn

KOMUNIKAT GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Od 1 sierpnia 2020 r. przyjmowane będą wnioski w wersji papierowej na świadczenia rodzinne, Dobry Start (świadczenie 300+), specjalny zasiłek opiekuńczy, fundusz alimentacyjny na okres zasiłkowy 2020-2021.
Uzupełnione dokumenty można wrzucać do skrzynki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Osoby składające prosimy o dokładne wypełnianie dokumentów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na dane osobowe, numer telefonu oraz daty i podpisy.
Będzie możliwość złożenia dokumentów osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bliżynie w godzinach od 8.00 do 13.00. Interesanci będą przyjmowani pojedynczo, z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych (maseczki, dezynfekcja rąk).
Ograniczenia spowodowane są zagrożeniem epidemicznym w związku z Covid-19.
Za utrudnienia przepraszamy.