Aktualności

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W POWIECIE SKARŻYSKIM

Szanowni Państwo,

pragniemy przypomnieć, że Fundacja Togatus Pro Bono, w ramach realizacji rządowego programu, udziela nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Skarżyskim.

https://fundacja.togatus.pl/powiat-skarzyski/

             Harmonogram

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego funkcjonują od poniedziałku do piątku, w następujących lokalizacjach i godzinach:

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Budynek Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych, 26-110 Skarżysko Kamienna, ul. Legionów 119

Poniedziałek 08.00-12.00

Wtorek 10.00-14.00

Środa 08.00-12.00

Czwartek 10.00-14.00

Piątek 08.00-12.00

Czytaj więcej: NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W POWIECIE SKARŻYSKIM

Komunikat w sprawie ograniczeń funkcjonowania oświetlenia ulicznego

Informujemy, że sytuacja związana z gwałtownym wzrostem cen energii elektrycznej oraz brakiem możliwości przewidzenia jej cen w przyszłości jesteśmy zmuszeni do ograniczenia czasu działania oświetlenia ulicznego na terenie naszej Gminy. Kilkuset procentowy wzrost cen oraz niestabilność na rynku energetycznym nie daje możliwości zabezpieczenia wystarczających środków w budżecie gminy na pokrycie wydatków związanych z oświetleniem przestrzeni  publicznej.

Od miesiąca października br. oświetlenie uliczne będzie wyłączane w godzinach 23:00 – 5:00.

Nie była to łatwa decyzja, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że te ograniczenia najbardziej dotkną osoby przemieszczające się w godzinach nocnych, została ona jednak podjęta po przeprowadzeniu bardzo dokładnych analiz finansowych. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, o planowanych wyłączeniach zostaną powiadomione służby: Policja i Straż Pożarna.

Jednocześnie zapewniamy Państwa, że zostały podjęte działania zmierzające do maksymalnego ograniczenia zużycia mediów we wszystkich jednostkach gminnych.

"SADZA PŁONIE. CZAD ZABIJA. ŻYJ !" - KAMPANIA SPOŁECZNA

aa

Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścieli , zarządców i użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj !" przeczytasz TUTAJ

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścieli i zarządców budynków przeczytasz TUTAJ

 

KOLEJNA WYGRANA NASZEGO BIEGACZA

24 sierpnia 2022 roku w Starachowicach miała miejsce 10 jubileuszowa edycja zawodów Mania Biegania. Wzięło w niej udział 150 biegaczy, którzy startowali na dystansie 4 i 8 km.
Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Starachowice.
Nasz mistrz Andrzej Okła z Sorbina wygrał bieg na dystansie 8 km w kategorii M60 z czasem 30 minut i 15 sekund, tym samym udowadniając że ten sezon biegowy należy do niego.
Gratulujemy i życzymy zdrowia i kolejnych miejsc na podium