III MIEJSCE W MARATONIE ANDRZEJA OKŁA MIESZKAŃCA SORBINA

andrzej okła maratonW dniu 10 października 2020 roku odbył się 15 Radomski Maraton Trzeźwości w lasach Puszczy Kozienickiej ze startem i metą w Jedlni Letnisku.

W maratonie pomimo trudnych warunków epidemiologicznych wystartowało 153 zawodników, a ukończyło go 111 zawodników.

Trasa przebiegała malowniczymi terenami leśnymi, w dobrych dla biegaczy warunkach pogodowych, lecz była wymagająca ze względu na dwa bardzo strome podbiegi.

Andrzej Okła w swojej grupie wiekowej M50+ jest najstarszym zawodnikiem z wiekiem 59 lat. W związku z tym ogromnym osiągnięciem było zajęcie w kategorii m50+ trzeciego miejsca z życiowym czasem 3h 38 minut. Został sklasyfikowany na wysokim 12 miejscu w kategorii open (bez podziału na wiek) na 111 zawodników, którzy ukończyli maraton.

Andrzej Okła wspaniale rozegrał ten maraton taktycznie, zakładając że utrzymanie tempa 5 min 10 sekund na 1 km pozwoli mu na zajęcia miejsca na podium. Dobre przygotowane motoryczne pozwoliło na utrzymanie tak równego i wysokiego tempa biegu.

Gratulujemy trzeciego miejsca i pobicia swojego rekordu życiowego i zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy do aktywnego trybu życia.

W każdym wieku można zacząć biegać i odnosić sukcesy!!!