KAMPANIA SPOŁECZNA UKE: "MÓJ SMARTFON, MÓJ MAŁY ŚWIAT - KLIKAM Z GŁOWĄ"

DSCN582514 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mroczkowie odbyła się lekcja: „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” w ramach kampanii społecznej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Kampania edukacyjno-informacyjna dotyczy poprawy bezpiecznego korzystania przez najmłodszych użytkowników z telefonu i Internetu.
Podstawowym celem kampanii jest promocja bezpieczeństwa dzieci „w sieci”, oraz profilaktyka poprzez edukację. Akcja skierowana jest zarówno do dzieci, ale również rodziców i opiekunów. Zajęcia przygotowali pracownicy UKE.
Podczas zajęć prowadzący zwrócili uwagę uczniom na zagrożenia i pułapki z jakimi mogą mieć kontakt w Internecie. Dzieci zostały poinformowane w jaki sposób powinny korzystać z sieci, czego należy się wystrzegać aby nie ponieść wysokich kosztów finansowych, nie paść ofiarą wykradnięcia ważnych informacji czy włamania się przez inną osobę do prywatnego konta np. mailowego. Rozmawiano również o tworzeniu bezpiecznych haseł, pobieraniu i instalowaniu gier oraz aplikacji, wirusach, zasadach bezpiecznej komunikacji oraz – tzw. hejtowaniu


Dzieci otrzymały wskazówki jak zabezpieczyć urządzenia przed negatywnym skutkiem Internetu np. poprzez specjalne oprogramowanie typu kontrola rodzicielska czy blokada usług Premium - czyli smsów o podwyższonej opłacie. Każdy dziecko za udział w lekcji otrzymało upominek od pracowników UKE.

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy radnej Moniki Gruszczyńskiej.
Niebawem odbędą się analogiczne zajęcia w pozostałych szkołach z terenu Gminy Bliżyn.

DSCN5828

DSCN5834

DSCN5835

DSCN5838

DSCN5840