CZTERY MEDALE HALINY ŚLĘZAK I JEDEN RAFAŁA CZARNECKIEGO

HalinaZłoto, dwa srebra i jeden brąz – z takim dorobkiem medalowym powróciła Halina Ślęzak z jubileuszowych 30. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które w dniach 22-23 sierpnia odbyły się z Lublinie. Nasza zawodniczka startowała w kat. K65 i uzyskała następujące wyniki: skok wzwyż – złoto (115 cm), rzut dyskiem – srebro (19,07 m), skok w dal – srebro (3,12 m) i rzut młotem – brąz (16,97). Natomiast w kat. 40+ Rafał Czarnecki z czasem 2,04 zajął I miejsce w biegu na 800 m.

Lekkoatletyka w wydaniu masters bardzo dynamicznie rozwija się w naszym kraju i na całym świecie. Przybywa startujących, pada wiele fantastycznych wyników i rekordów. Do rywalizacji w tegorocznych mistrzostwach zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. O medale walczyło ponad pół tysiąca zawodników i zawodniczek mających powyżej 35 lat.

Wśród tylu sportowców nie zabrakło obecnej czołówki polskich mastersów oraz znanych postaci ze świata lekkoatletyki jak, chociażby Urszuli Kielan (wicemistrzyni olimpijska w skoku wzwyż z igrzysk olimpijskich w Moskwie) czy Anny Rostkowskiej (olimpijka z Pekinu, wicemistrzyni uniwersjady i halowych mistrzostw Europy). Najstarsi uczestnicy, którzy zameldowali się starcie to zawodniczka i zawodnik z konkurencji rzutowych, Urszula Zglenicka (1932 r.) i Czesław Pluszczewski (1933 r.).