NOWY SPRZĘT W NASZYCH SZKOŁACH

We wtorek 7 grudnia 2010 r. z udziałem Wójta Gminy Mariusza Walachni nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu komputerowego pozyskanego dla naszych szkół. Był to ważny dzień dla Szkoły Podstawowej w Odrowążku oraz Gimnazjum w Bliżynie.

W ramach „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji  2010”  Sejmik Województwa Świętokrzyskiego  przyznał pomoc rzeczową dla Gminy Bliżyn z przeznaczeniem dla Szkoły Podstawowej w Odrowążku oraz dla Gimnazjum w Bliżynie.

Szkoła Podstawowa w Odrowążku otrzymała pomoc rzeczową o wartości 32 508, 49 zł w postaci mobilnego zestawu komputerowego  czyli 20 uczniowskich komputerów przenośnych wraz z oprogramowaniem, przenośny komputer nauczycielski, urządzenie bezprzewodowej transmisji danych –router WIFI oraz specjalny wózek na laptopy.

Gimnazjum w Bliżynie otrzymało interaktywny zestaw multimedialny o wartości  17 645 zł w skład którego wchodzą: tablica interaktywna, projektor, notebook z oprogramowaniem oraz głośniki.

Otrzymane pomoce przyczynią się do podniesienia jakości kształcenia i wychowania w szkołach oraz pozwolą na szybszy rozwój umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii informatycznych, myślenia matematycznego oraz doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem obcym.

PC070170

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOSCI W GALERII.