STRAŻACY GRALI W PIŁKĘ

W dniu 18 września 2011 r. na boisku kompleksu sportowego Orlik w Bliżynie rozegrane zostały II Mistrzostwa Gminy Bliżyn Ochotniczych Straży Pożarnych w piłce nożnej. Na starcie stanęły 4 jednostki z Bliżyna, Sorbina, Nowego Odrowążka i Wołowa. Otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia w asyście Jerzego Ramsa Przewodniczącego Rady Gminy. Trzeba przyznać, że mecze były bardzo zacięte, nikt się nie oszczędzał, a w najciekawszym meczu Sorbin (obrońca tytułu mistrza sprzed dwóch lat) pokonał Wołów 5:2. Królem strzelców został Artur Bartosik z Sorbina zdobywca 12 bramek. Zwycięzcy zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami oraz pucharami, król strzelców został wyróżniony nagrodą rzeczową.

Mecze sędziował Sławomir Młodawski, który przedstawiając końcowe wyniki podkreślił bardzo sportową atmosferę turnieju. Trzeba w tym miejscu również zaznaczyć, że nikt z uczestników piłkarskich zmagań nie licząc drobnych otarć, nie uległ poważniejszej kontuzji. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Zdzisław Kuźdub - Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Bliżynie.  Uczestnicy zawodów wyrazili nadzieję na kolejny strażacki turniej piłkarski za rok.